Hostování stránek kateder a projektů na serverech webhost

Pro hostování WWW stránek kateder a projektů nabízí VIC FSv servery webhost. Hosting je zřizován na základě požadavku v HelpDesk, projekt FSv_VIC_IT_Problémy a požadavky. Do požadavku prosím uveďte požadavky na technologii, například minimální verzi PHP a potřeby databáze, a adresu, kterou pro web požadujete.

Každý hosting má svého technického správce (odpovědnou osobu), kterého VIC v případě potřeby kontaktuje. Tento správce by měl před ukončením pracovního poměru hosting předat. Pokud tak neučiní, VIC FSv se pokusí zjistit, kdo za hosting odpovídá. Pokud se to nepodaří, hosting ukončí.

Adresa

VIC FSv nabízí adresy v doméně fsv.cvut.cz. Pokud chcete pro hosting jinou doménu, musíte se o to postarat sami a nasměrovat DNS záznamy na webhost server. V tom případě počítejte s tím, že Vás může CESNET oslovit, abyste doložili souvislost projektu s ČVUT (zjednodušeně - že se nejedná o komerční služby).

Technologie

VIC FSv nabízí hosting pro weby na technologii PHP, Python, nebo .NET. Databáze PostgreSQL, nebo MariaDB.

webhost-02

Linux server Debian s webserverem Apache, s PHP a databázemi PostgreSQL a MariaDB. Přístup přes FTPS a SSH/SCP. Informace o kontu, návodu na připojení a přístup k administraci databáze přes web webhost-02.fsv.cvut.cz.

webhost-03

Linux server Debian s webserverem Apache, s Python a .NET a databází PostgreSQL.

Zálohování

Hostované weby se zálohují 1x denně včetně databáze. K dispozici je 30 denních a 6 měsíčních záloh.

Podpora

S žádostí o pomoc s provozem stránek, nebo s připojením k webhost serverům se obracejte na zaměstnance VIC FSv přes HelpDesk, projekt FSv_VIC_IT_Problémy a požadavky.