Dokument neplatný

Vyhláška děkanky č 6/2012Č.j. 6VD/921/2012

Podmínky pro přijetí ke studiu v magisterských studijních programech uskutečňovaných na Fakultě stavební ČVUT v Praze pro akademický rok 2013/14

 

Přijímání uchazečů do magisterských studijních programů se řídí následujícími předpisy:
Zákonem č. 111/1998 Sb. o vysokých školách a změně a doplnění dalších zákonů, Statutem ČVUT v Praze Fakulty stavební, Řádem přijímacího řízení ČVUT (Příloha č. 2 Statutu ČVUT), Podmínkami studia cizinců na ČVUT (Příloha č. 3 Statutu ČVUT), těmito Podmínkami pro přijetí ke studiu v magisterských studijních programech uskutečňovaných na Fakultě stavební ČVUT v Praze (dále jen "FSv") a Směrnicí děkanky "Vyhlášení přijímacího řízení do magisterských studijních programů uskutečňovaných na Fakultě stavební ČVUT v Praze pro akademický rok 2013/14" (dále jen "Směrnice děkanky").

 

  1. Základní podmínky pro přijetí ke studiu v magisterských studijních programech:

    1. Pro studijní programy Stavební inženýrství, Geodézie a kartografie, Budovy a prostředí a Civil Engineering je podmínkou úspěšné ukončení čtyřletého bakalářského studijního programu ve stejném nebo příbuzném studijním oboru (příbuzné studijní obory jsou uvedeny v odst. 3).
      Pro studijní program Architektura a stavitelství je podmínkou úspěšné ukončení čtyřletého bakalářského studijního programu zaměřeného na architekturu a stavitelství, kdy studium bylo ukončeno zpracováním bakalářské práce ve formě architektonické studie nebo stavebního projektu.
      Pro studijní program Inteligentní budovy je podmínkou úspěšné ukončení studia v bakalářských studijních programech ve studijních oborech zaměřených na pozemní stavby, architekturu, techniku prostředí staveb, technická zařízení budov.
    2. Podání řádně vyplněné přihlášky v termínu do 31. března 2013, včetně předepsaných příloh uvedených ve Směrnici děkanky.
    3. Dodání úředně ověřené kopie bakalářského diplomu včetně dodatku k diplomu nebo dokladů nahrazující tyto dokumenty dle Směrnice děkanky. Pokud bylo bakalářské studium absolvováno v zahraničí, je podmínkou dodání úředního překladu výše uvedených dokumentů do anglického nebo českého jazyka (netýká se Slovenské republiky).
    4. V případě cizinců (kromě občanů Slovenské republiky), ucházejících se o studium ve studijním programu v českém jazyce, předložení jednoho z následujících dokladů:
      - doklad o vykonání maturitní nebo státní zkoušky z českého jazyka,
      - doklad o vykonání zkoušky z českého jazyka minimálně úrovně B2 podle "Společného evropského referenčního rámce pro jazyky" na Masarykově ústavu ČVUT nebo na Ústavu jazykové odborné přípravy Univerzity Karlovy.
    5. V případě uchazečů o studium ve studijním programu v anglickém jazyce prokázání připravenosti studovat v anglickém jazyce jedním z následujících způsobů:
      - absolvování bakalářského studijního programu v anglickém jazyce,
      - předložení dokladu o vykonání maturitní nebo státní zkoušky z anglického jazyka v České nebo Slovenské republice,
      - předložení dokladu o vykonání zkoušky z anglického jazyka minimálně úrovně B2 podle "Společného evropského referenčního rámce pro jazyky" nebo mezinárodně uznávané zkoušky na obdobné úrovni.

    Uchazeči, kteří splnili výše uvedené podmínky, budou přijati ke studiu maximálně do naplnění kapacity v jednotlivých studijních programech a oborech (nejvyšší počet studentů přijímaných ke studiu je uveden v odst. 4). Splní-li stanovené podmínky větší počet uchazečů, rozhoduje pořadí nejlepších stanovené podle zásad uvedených v odst. 2. Umístí-li se na posledním místě podle odst. 4 více uchazečů, budou přijati všichni tito uchazeči.

     

  2. 2. Zásady pro stanovení pořadí uchazečů:
    1. Pro studijní programy Stavební inženýrství, Geodézie a kartografie, Budovy a prostředí, Civil Engineering a Inteligentní budovy bude pořadí stanoveno podle studijních výsledků v bakalářském studiu, a to na základě váženého studijního průměru ze všech předmětů započítaného váhou 0,9 a celkové známky ze státní závěrečné zkoušky započítané váhou 0,1.
    2. Pro studijní program Architektura a stavitelství bude postupováno následujícím způsobem:
      Přihlášení uchazeči budou oborovou přijímací komisí rozděleni do dvou níže charakterizovaných skupin. V rámci každé skupiny bude sestaveno pořadí podle studijních výsledků v bakalářském studiu, a to na základě váženého studijního průměru z předmětů Atelier započítaného váhou 0,6, váženého studijního průměru ze všech předmětů započítaného váhou 0,25 a celkové známky ze státní závěrečné zkoušky započítané váhou 0,15.
                Skupina 1 - uchazeči, kteří absolvovali bakalářský studijní program zpracováním bakalářské práce formou architektonické studie nebo stavebního projektu na katedře architektury a složili státní závěrečnou zkoušku s celkovým výsledkem A nebo B.
                Skupina 2 - všichni ostatní uchazeči, kteří nesplňují podmínky pro zařazení do skupiny 1.

      Ke studiu budou přijati uchazeči, zařazení do skupiny 1 dle stanoveného pořadí v počtu maximálně do naplnění kapacity studijního programu. Nebude-li naplněna kapacita studijního programu uchazeči ze skupiny 1, budou dále přijati uchazeči zařazení do skupiny 2 dle stanoveného pořadí v počtu maximálně do naplnění kapacity studijního programu.

     

  3. Přehled příbuzných studijních oborů:

    Studijní programMagisterský studijní oborPříbuzný bakalářský studijní obor
    Stavební inženýrstvíKonstrukce pozemních stavebKonstrukce pozemních staveb
    Konstrukce a dopravní stavby
    Požární bezpečnost staveb
    Architektura a stavitelství
    Building Structures
    Konstrukce a dopravní stavbyKonstrukce a dopravní stavby
    Materiálové inženýrstvíMateriálové inženýrství
    Konstrukce pozemních staveb
    Konstrukce a dopravní stavby
    Building Structures
    Vodní hospodářství a vodní stavbyVodní hospodářství a vodní stavby
    Inženýrství životního prostředí
    Inženýrství životního prostředíInženýrství životního prostředí
    Vodní hospodářství a vodní stavby
    Management a ekonomika ve stavebnictví Management a ekonomika ve staveb.
    Příprava, realizace a provoz staveb
    Projektový management a inženýringManagement a ekonomika ve staveb.
    Příprava, realizace a provoz staveb
    Stavební managementvšechny obory studijních programů Stavební inženýrství a Architektura a stavitelství kromě oboru Management a ekonomika ve stavebnicví
    Příprava, realizace a provoz stavebPříprava, realizace a provoz staveb
    Management a ekonomika ve staveb.
    Integrální bezpečnost stavebPožární bezpečnost staveb
    Konstrukce pozemních staveb
    Konstrukce a dopravní stavby
    Geodézie a kartografie Geodézie a kartografieGeodézie a kartografie
    Geoinformatika
    GeoinformatikaGeoinformatika
    Geodézie a kartografie
    Budovy a prostředíBudovy a prostředíKonstrukce pozemních staveb
    Architektura a stavitelství
    Building Structures
    Civil EngineeringBuilding StructuresBuilding Structures
    Konstrukce pozemních staveb
    Konstrukce a dopravní stavby
    Požární bezpečnost staveb
    Architektura a stavitelství

    V případech, kdy příbuznost oboru nelze jednoznačně stanovit, rozhoduje hlavní přijímací komise.

     

  4. Nejvyšší počet uchazečů přijímaných ke studiu:

    Studijní programStudijní oborNejvyšší počet studentů
    Stavební inženýrství390
    Konstrukce pozemních staveb110
    Konstrukce a dopravní stavby75
    Materiálové inženýrství15
    Vodní hospodářství a vodní stavby20
    Inženýrství životního prostředí28
    Management a ekonomika ve stavebnictví20
    Projektový management a inženýring32
    Stavební management15
    Příprava, realizace a provoz staveb60
    Integrální bezpečnost staveb15
    Architektura a stavitelstvíArchitektura a stavitelství125
    Geodézie a kartografie30
    Geodézie a kartografie20
    Geoinformatika10
    Budovy a prostředíBudovy a prostředí75
    Inteligentní budovyInteligentní budovy10
    Civil EngineeringBuilding Structures30

     

  5. Vážený studijní průměr se stanoví podle čl. 16 Studijního a zkušebního řádu pro studenty ČVUT v Praze v platném znění (dále jen "SZŘ"). Nepoužívá-li jiná vysoká škola kreditový systém, je váha předmětu dána počtem týdenních hodin předmětu. Známka státní závěrečné zkoušky se stanoví v číselné klasifikaci podle čl. 15. SZŘ.

  6. Děkanka může zvýšit nejvyšší počet studentů přijímaných ke studiu v jednotlivých studijních programech nebo oborech stanovený v odst. 4, a to na základě limitů MŠMT pro počty financovaných studentů nebo s přihlédnutím k počtu uchazečů přihlášeným na jednotlivé studijní obory.

  7. FSv nepřijímá přihlášky uchazečů, kteří již na fakultě dvakrát neúspěšně studovali v jakémkoli magisterském studijním programu. Dále nepřijímá přihlášky uchazečů, kteří byli vyloučeni ze studia na FSv na základě disciplinárního řízení podle čl. 2 Disciplinárního řádu pro studenty ČVUT v Praze nebo v průběhu zahájeného disciplinárního řízení ukončili studium zanecháním studia.

  8. Vlastní průběh přijímacího řízení a další informace k přijímacímu řízení stanoví Směrnice děkanky.

  9. Podmínky pro přijetí ke studiu ve studijním oborech studijního programu Civil Engineering zařazených do evropského programu Erasmus Mundus jsou společné pro všechny partnerské instituce a jsou zveřejněny na webových stránkách:
    http://www.msc-sahc.org - pro studijní obor Advanced Masters in Structural Analysis of Monuments and Historical Constructions;
    http://steel.fsv.cvut.cz/suscos/ - pro studijní obor Sustainable Constructions under Natural Hazards and Catastrophic Events.

  10. Tyto podmínky byly schváleny Akademickým senátem FSv dne 31.10.2012.

 

V Praze dne 30. 10. 2012 prof. Ing. Alena Kohoutková, CSc.
děkanka fakulty