Konferenční místnost A140

Deset nezávislých pracovních stanic (All in One PC), umožní vedení videokonferenčních schůzek přes MS Teams. Jako řídící PC pro celou místnost je nastaveno pracovní místo č.1 u projekční plochy v řadě u okna. Tento PC musí být vždy součástí videokonference. Všechny PC jsou pod displejem označeny nálepkou s číslem. Zároveň pouze z něj je možná projekce na plátno.

Po spuštění PC (tlačítko v pravé dolní části ze spodu monitoru) je nutné vyčkat na připojení k serveru a následně se přihlásit přes vaše fakultní přihlašovací údaje (ve formátu 5+3@cvut.cz např. novakjan@cvut.cz a vaše heslo). Po naběhnutí operačního systému WIN10 můžete spustit MS Teams, přihlásit se a zahájit schůzku. To platí pro všech deset PC v místnosti.

Případná regulace hlasitosti se provádí přímo v PC č.1 přes ikonu ovládání zvuku v dolní liště.

Snímání zvuku z místnosti je zajištěno přes jednotlivé konferenční mikrofony u každého pracovního místa. Každý mikrofon má na své základně tlačítko "mute", které slouží k zapnutí/vypnutí konkrétního mikrofonu. Stav je indikován led kontrolkou - červeně vypnuto.

Obraz snímá u každého PC integrovaná web kamera.

V místnosti je instalovaná i konferenční kamera s motorickým ovládáním, která umožní snímat prostor u projekční plochy. Tu je možno využít např. pro záběr textu psaného na bílou přenosnou tabuli nebo přednášejícího, který by se pohyboval v tomto prostoru. V případě tohoto požadavku kontaktujte prosím pracovníky SAVT, kteří s nastavením této kamery pomohou.

Projekce obrazu do místnosti je zajištěna přes dataprojektor, který je připojen do řídícího PC č.1. Ten se zapíná/vypíná přes ovládací panel, který je umístěn v rohu na stěně vedle projekční plochy. Po zapnutí dataprojektoru automaticky sjede i projekční plátno.

Každé pracovní místo má k dispozici i grafickou podložku s elektronickou tužkou, která umožňuje psaní poznámek v aplikacích.

Vše je nastaveno a připraveno k okamžitému použití (webkamera, mikrofony, ozvučení atd.). Prezentace je potřeba mít vždy připravené na flashdisku. Není možné jejich trvalé uložení do PC pro případné další použití. Po každém restartu PC se vše aktuálně uložené/instalované maže.

 

Doporučujeme předem domluvit zaškolení s obsluhou od pracovníků SAVT.